A Loftus Road blog olvasóközönségét is felkavarta az ún. Siguurvidson-ügy; több ezer szavazat érkezett (egészen pontosan: 18.923!) arra a kérdésünkre, mi legyen Siguurvidson sorsa? (Mellékszál: az egyik olvasónk egy gúnyos rigmust is küldött: "Hahó, izlandikám! Nem vagy te izlandi kém?" de ez annyira rossz, hogy a szerkesztőség elhatárolódik tőle!) A szavazatok 59%-a amellett van, hogy maradhasson a szerkesztőségben, de példás büntetést követelnek! A tulajdonossal egyeztetve az a döntés született, hogy Siguurvidson eljöhet velünk Horvátországba, de a két hetet egy embernagyságú jégszekrényben kell eltöltenie, ahol naponta ráöntünk egy vödör tűzforró vizet - az lesz a gejzír.
No, vegyük fel újra a munka fonalát.
A stadionunk - itt még üresen
Rendkívül hullámzó a tabella a Championshipben, nyilvánvaló, hogy a 46 fordulót nem lehet hullámvölgyek nélkül teljesíteni. A szezon elején nekünk volt egy hosszú veretlenségi sorozatunk, amikor vezettünk is, aztán a Burnley lépett el pár ponttal, ők most a harmadik helyre csúsztak vissza; jelenleg vezet Futács Márkó volt csapata, a Leicester City, úgy, hogy pontosan annyi pontunk van nekünk is, sőt, a gólkülönbség is egyezik, ők több lőtt góllal állnak. Köztünk legyen mondva, a második helyet - ami egyenes feljutást eredményez - gondolkodás nélkül aláírnám most azonnal. (Érdekesség, hogy gondolkodás nélkül ezt Henrik is megtenné, igaz, ő mindennel így van, lévén neki a "gondolkodással" akadnak problémái)
A Loftus Roadon futottak ki a csapatok Andy Woolmer játékvezető asszisztálásával, 16.331 néző előtt. Kezd kialakulni a fix kezdőcsapat magja, néhány helyen történik csak változás.
Green; Simpson, Assou-Ekotto, Hill, Dunne; Barton, O'Neil, Carroll, Hoilett; Austin, Johnson volt a kezdő, csereként pályára lépett még Traore, Jenas és Phillips.
Az eredmény talán könnyű meccset sejtet, de ha a BBC statisztikái közül szemezgetünk, akkor láthatjuk, hogy korántsem volt az. A labdabirtoklás 51%-49% ide, a lövések 11-16 oda, igaz, a kaput eltaláló lövések 4-3 ide, de például a szögletarány 2-7 volt oda.
Jó, tudom, a legfontosabb statisztikai adat a gólok száma.
Andy Johnson akcióban
Az első gólt, az éppen nem sérült Andy Johnson szép beadásából lőtte - menetrendszerűen - Charlie Austin. Austin 9 góljával a hatodik helyen áll a góllövő-listán, itt a leeds-i McCormick vezet 12-vel.
Austin elégedett
1-0 volt a félidő, és mivel tényleg kemény, hajtós meccs volt, megnyugvást hozott, hogy Holiett viszonylag hamar, a második félidő kilencedik percében megduplázta az előnyt. A 77. percben aztán igazi szépségdíjas találat jött: Phillips egy testcsellel kibillentette védőjét, és 15 méterről irgalmatlanul kilőtte a bal felsőt!
A második gól születik
A meccs jellegéről legjobban a Bournemouth menedzserének, Eddie Howe-nak nyilatkozata tanúskodik: "Az eredményjelző teljesen csalóka képet mutat. Óriási helyzeteink voltak, azokat ki kell tudnunk használni. Nem emlékszem, hogy kapusunknak, Lee Camp-nek a három gól mellett bármi munkája akadt volna" - nyilatkozta lefújás után a BBC-nek.
Harry Redknapp azt emelte ki, hogy a kétcsatáros felállás is bevált, tehát két rendszert is hatékonyan tud játszani a csapat.
Phillips első gólját lőtte, és örült neki
A Daily Mail-nek Kevin Bond másodedző nyilatkozott, aki elmondta, hogy Redknapp nemcsak Austin segítését, hanem gólokat is vár a szélsőktől, ezért okozott nagy örömet Hoilett és Phillips gólja. A lap egyébként Bartont választotta a meccs emberének.
Mindenképpen ki kell emelnünk két statisztikai adatot még: nem rúgtunk még három gólt egy meccsen ebben a szezonban; a fontosabb viszont, hogy az eddigi hazai meccseinken mindösszesen két gólt kaptunk, ez pedig az angol foci négy felső osztályának legjobb mutatója! Ebből természetszerűleg következik, hogy csakis Robbie "The Magnethand" Green védheti a háromoroszlánosok kapuját Brazíliában, nem pedig az a kutyaütő Joe Hart! Vigyázz, Hodgson, figyelünk!
Nézzünk rá a tabellára! A két feljutó helyen jelenleg a Leicester City és Queens Park Rangers áll, a rájátszás jelentő 3-6 helyeken sorrendben a Burnley, a Reading, a Blackpool és a Derby County osztozik. Ha most lenne vége a bajnokságnak, akkor a Yeowil Town, a Sheffield Wednesday és a Barnsley búcsúzna a Championship-től. Ide tartozik még, hogy sajtóhírek szerint a bajban lévő Sheffield Wednesday a mi volt menedzserünket, az általam egyébként nagyon kedvelt Neil Warnock-ot szemelte ki edzőnek.
Pár szó a magyarokról. Bogdán Ádám jó ideje sérült, ráadásul a Bolton a szokásos pocsék kezdés után kezd magára találni, jelenleg a 18. helyen állnak, nem lesz könnyű Ádámnak visszaverekednie magát a csapatba. Varga József túl van a sérülésén, legutóbb pár percet már játszott is. Csapata, a Middlesborough jelenleg a 16.
A Championship "nemzetközi ügynöke", a Wigan, nagy árat fizetett a tavalyi kupasikerért: bár elindulhattak az Európa Ligában, de a Premier League-ből kiestek. Az Európa Liga csoportköréből még egy forduló hátra van, nagy szerencsével továbbjuthatnak, a Championship-ben pedig a 14. helyen állnak. Igaz, Angliában FA kupát nyerni felér egy örökkévalósággal!
No, itt a vége felé egy kicsit off-topic leszek, bár az átigazolási piac megnyílása érint minket is, igaz - szerencsére - nem létkérdés számunkra, együtt a csapat, hosszú a kispad, erős az utánpótlás. Jó, rendben, ha Mesut Özil mindenképpen nálunk szeretné folytatni, szorítanánk neki helyet valahol!
De nem erről akartam szólni, hanem egy felröppent hírről, miszerint Dzsudzsák Balázst vinné a Fulham, állítólag előrehaladottak a tárgyalások. Tudni kell, hogy egy vérbeli QPR szurkoló nem foglalkozik más angol csapatokkal, pláne nem foglalkozik más londoni csapatokkal, és még pláne nem foglalkozik nyugat-londoni csapatokkal, lévén mi vagyunk Nyugat-London királyai! Mellettünk még két csapat lehet ismerős az átlag magyar embernek ebből a régióból: a Chelsea és a Fulham. Ezekkel a csapatokkal QPR szurkoló nem foglalkozik, sőt... De legyünk igazságosak: a Fulham egy aranyos, szimpatikus kiscsapat. A kiscsapatot szó szerint kell érteni, a Premier League egyik legalacsonyabb költségvetésű klubja, pályájuk a hangulatos, húsz egynéhány ezres Craven Cottage. Tulajdonosa egészen az elmúlt szezonig a Harrods-tulajdonos Al-Fayed volt (az ő fia, Dodi volt az, aki Lady Dianával együtt meghalt abban a közúti balesteben!) Nekünk, magyaroknak azonban valószinüleg onnan ismerős a Fulham, hogy a klub történelmének legnagyobb sikerét, az Európa Liga döntőjét egy honfitársunk, Gera Zoli hathatós segítségével érte el pár évvel ezelőtt! Jelenleg kieső helyen állnak a Premier League-ben, pedig elég erős a keret, ott játszik - mások mellett - Henrik kedvence, Scotty P., az ex-MU-s Berbatov, a holland válogatott kapus, Stekelenburg, a svájci Senderos vagy a tőlünk kölcsönvett Taarabt. Szóval én személy szerint nagyon örülnék, ha Dzsudzsi odaigazolna, egész pályafutása szempontjából a legjobb döntést hozná!
Itt játszik majd Dzsudzsák?
Nekünk meg jön szombaton a Blackburn elleni hazai rangadó!