Azért választottuk Arthur Miller híres színdarabját címnek, mert egyrészt műveltségünkkel akarunk dicsekedni, másrészt most az angol foci másodosztályára, a Championship-re tekintünk alá. Henrik a "Lenézés" címet javasolta, de annak a szónak olyan negatív konnotációi vannak, hogy végül elvetettük. Nem Henriket, a címet.
Az írás illusztrálásához a jelenleg itt játszó csapatok stadionjainak képeit használtuk fel.
 A Norwich City stadionja
Miért is írunk a Championship-ről? A válasz nagyon egyszerű: az egész szerkesztőség imádja! Sokan az angol másodosztályt a spanyol, német, olasz, angol elsőosztályú bajnokságok után Európa ötödik legerősebb bajnokságának tartják. Nyilván vannak, akik ezzel nem értenek egyet, de a tíz között vitathatlanul ott van a helye. És hozzátartozik még, hogy mi is akkor váltunk QPR rajongókká, amikor a csapat ott játszott, másodosztályú meccseket látogattunk, és - anélkül, hogy az ördögöt falra festenénk - elképzelhető, hogy fogunk is még ott játszani.
 Az Ipswich Town stadionja
Az angol másodosztályban patinás, legendás nagycsapatok játszanak. Csak összehasonlításképpen, megnéztem a magyar másodosztályt, most ott játszik a Vasas, aki hatszoros magyar bajnok és négyszeres kupagyőztes, és a Zalaegerszeg, aki egyszeres bajnok. Összesen hét "bajnoki cím" és négy "kupagyőzelem"játszik nálunk a másodosztályban. Ugyanez a Championship-ben több, mint húsz bajnoki cím; több, mint harminc FA kupa; szintén több, mint harminc Ligakupa.
 A Bolton Wanderers stadionja
A nemzetközi sikerekről nem is szólva! Szüleink, nagyszüleink könnyes szemmel mesélnek arról, amikor a Fradi, 1967-ben, megnyerte az akkor még UEFA-kupának nevezett Európa Ligát, vagy amikor 1985-ben - ez egyébként az utolsó magyar "siker" - a Videoton döntőt játszhatott ugyanebben a sorozatban a Real Madrid ellen. A Championship-ben Bajnokok Ligája győztesek, Európa Liga győztesek, európai Szuperkupa győztesek, KEK-győztesek vannak.
 A Nottingham Forest (kétszeres BL-győztes) stadionja
Nézzük akkor az idei szezont, amely lassan a harmadához ér el, tendenciák tehát már kiolvashatóak. A tavalyi szezon után feljutott innen a Leicester, a Burnley, és mi, a QPR; kiesett a Premier League-ből a Norwich, a Cardiff és a Fulham. A Championship-ből kiesett a League 1-be a Doncaster, a Barnsley es a Yeovil, míg onnan feljutott a Wolverhampton, a Brentford és a Rotterham.

 A Wolverhampton Wanderers stadionja
Amikor tavaly, a Premier League-ből történő kiesésünk után egy szezon alatt visszajutottunk, akkor említettük, hogy mennyire nehéz és ritka dolog ez. Ennek elsősorban anyagi okai vannak, a másodosztályban kb. negyedannyi pénzt osztanak fel televíziós jogdíjként, mint a Premier League-ben, alacsonyabbak a jegyárak, a reklámbevételek; és sok játékos szerződésében az is benne van, hogy a másodosztályból eligazolhat (ez persze néha jó: Leroy Fer emiatt hagyhatta el a kieső Norwich-ot, és került hozzánk...) de ha marad is, marad a fizetése is, ami a kisebb bevételek mellett problémákat okozhat, lásd Julio César-t, vagy Granero-t nálunk.
 A Derby County stadionja
Ennek alátámasztására: a tavaly kiesettek egyike sincs feljutó helyen, bár a Norwich odaérhet, de a Cardiff, és főleg a Fulham, azért kapaszkodnak jelenleg, nehogy még egy osztállyal lejjebb csússzanak. Igaz, a mezőny nagyon sűrű, a Championship-ben huszonnégy csapat szerepel, tehát negyvenhat bajnoki meccset játszanak, és a két automatikus feljutó mellett a 3-6 helyezettek egy mini rájátszásban döntenek a harmadik feljutó személyéről. Jelenleg a hatodik a Wolverhampton 27 ponttal, de tizennyolcadik Rotherham-nek is 17 pontja van, tehát durván három meccsen belül vannak, és még harminc forduló van hátra! Három-négy jól vagy rosszul sikerült meccsel fordulhat tabella!
 Az AFC Bournemouth stadionja
Jelenleg egyébként - meglepetésre - a Bournemouth gárdája vezet, a Middlesbrough és a Watford előtt, de nem hisszük, hogy ez sokáig így marad. A szerkesztőség a Watford-ot várja az első helyre, a másodikra talán a Middlesbrough jön be, a rájátszást érő helyeken a Wolverhampton, a Nottingham, a Derby és a Norwich végez majd - gondoljuk most, de hol van még a vége...
 A Reading FC stadionja
Nézzük meg végül a jelenleg a Championship-ben játszó magyar játékosokat - nem lesz túl hosszú ez a rész, ígérem. Bogdán Ádám sok munkával kijátszotta magát a Bolton kapujából, mostanában a keretben sincs. A Dortmund tarcsijából leigazolta az Ipswich Town Bajner Bálintot, aki egyelőre kispados, néha-néha kap csak pár percet a végén. Király Gábort a Fulham igazolta le, bevallottan a kispadra. Ezt Gábor biztosan hozza, bár egy-két bajnokit védett, azért többnyire csere, ill. ő véd a kupameccseken, csak a Ligakupából már kiestek, a FA kupa meg még nem kezdődött el. A végére hagytuk a csemegét, mert dicsekednünk is van kivel: Tőzsér Danival, a Watford középpályásával! Dani már tavaly is jó szezont futott, idén még jobbat; alapember a csapatban, négy góljánál többet senki nem szerzett a Watfordban, a szurkolók imádják, nagyon jó a sajtója; mi titkon abban reménykedünk, hogy a téli átigazolási időszakban leigazolja a QPR. Az alábbi képen látható, hogy az eddigi tizenhat forduló alapján a Championship válogatottjában is benne van! Hajrá, Dani!