Két meccs - hat pont

2015.08.24. 14:14

Két bajnokit játszottunk le az elmúlt héten, hat pontot pakoltunk a batyuba; sokat kell még belepakolni a Premier League felé vezető emelkedőn. Tulajdonképpen elégedettek lehetnénk, azok is vagyunk; de természetesen azért észrevesszük a hibákat is.

A Wolverhampton Wanderers ellen nem mi voltunk az esélyesek, 21.032 néző kezdődött a meccs, mi egy érdekes 4-2-3-1 felállással kezdtünk, a kezdőcsapat így nézett ki: Green - Perch, Onuoha, Hall, Konchesky - Henry, Faurlin - Phillips, Luongo, Chery - Austin. A lehető legrosszabb kezdést mutattuk be (persze, nem olyan rosszat, mint a híres-nevezetes Bayern München, aki már a kilencedik másodpercben gólt kapott a hétvégén - a saját középkezdéséből!) de a huszadik percben már 2-0-ra vezetett a Wolves. Akkor kezdtünk reménykedni, amikor Austin még a szünet előtt egy szép fejessel visszahozott bennünket a meccsbe.

A második félidő Matty Phillips-é volt, két távoli lövése is beakadt, igaz, az egyikben nagyon benne volt a kapus. Ráadásul Austin gólja előtt ő ívelte be a szögletet, méltán lett a mezőny legjobbja.

Mindenképpen szép és bravúros győzelemnek könyveltük el az eredményt, ha komolyan gondoljuk a visszajutást a Premier League-be, be kell húzni az ilyen meccseket is.

A hét második meccsén mi voltunk a házigazdák, a Rotherham United csapatát fogadtuk. Ez a meccs, ill. az egész hétvége viszont nem is annyira a győzelemről, a Championship-ről szólt, hanem a QPR valahavolt legnagyszerűbb játékosáról, a hetvenes évek sztárjáról, Stan Bowles-ról. Pár éve Alzheimer-kórt diagnosztizáltak nála, így az egész hétvégét az betegség elleni küzdelemnek szentelték, ez alkalomból a mezen sem a szokott Air Asia szerepelt, hanem egy, a kór ellen küzdő szervezet neve.

Régen fordult már elő, hogy két egymást követő meccsen ugyanaz a kezdő, most igen, úgyhogy a kezdőcsapat összeállítását pár sorral feljebb olvashatja a nyájas olvasó. 15.009 néző volt kíváncsi a találkozóra, ez elég kevés, pláne, hogy speciális alkalom is volt. A Premier League-ben jó három-négyezerrel magasabb nézőszámaink voltak!

Kicsit sokáig tartott, amíg feltörtük a Rotherham védelmét, hiába játszottunk mezőfölényben, az első félidő vége felé talált csak be - egy szép gurigázás után - az egyik friss szerzemény, a holland Tjaronn Chery. Ez volt az első gólja QPR mezben, és ennek annyira megörült, hogy alig kezdődött meg a második félidő, gyorsan lőtt még egyet.

A félidő közepén Austin is megrúgta szokásos gólját, (Robert Green adta gólpasszt!), 3-0, hátra is dőltünk, elégedetten kortyoltuk a sörünket, de Angliában, a Championship-ben megnyugodni csak a hármas sípszó után lehet, két kapu előtti kavarodás után is begyömöszölték a labdát a kapunkba, már kezdtünk idegeskedni, de egy perccel a vége előtt Polter lerántásáért befújtak egy tizenegyest, azt Austin belőtte, 4-2, vége!

Hoztuk tehát a kötelezőt, de nem vagyunk maradéktalanul elégedettek; Ramsey azt nyilatkozta, hogy egy hét alatt három meccsen kilenc gólt lőttünk, és ez milyen jó eredmény, ez igaz is, de ezen a három meccsen hatot kaptunk is! Tavaly is a védelem volt a gyenge pont, eddig igaz ez a mostani szezonra is, nyolc gólt kaptunk eddig. Nem véletlen, hogy folyamatosan védőket keresünk.

Legyünk persze optimisták, az új igazolások kezdenek beilleszkedni, Luongo és Chery kimondottan jók, de Hall, Konchesky is erősítést jelent. Ne feledjük azt sem, hogy az átigazolási piac egy hét múlva zárul, és nagyon meg lennék lepődve, ha Austin, Green és Phillips a keret tagja volna akkor! Nagyon sajnálnánk bármelyikük távozását is, de sajnos, a Premier League csapataival nehéz versenyezni, és a játékosoknak is gondolniuk kell a karrierjükre.

Ezen a héten szintén két meccs vár ránk, 25-én kedden a Liga Kupa második fordulójában a Carlisle United lesz a vendégünk, aztán szombaton a bajnokság ötödik fordulójában a Huddersfield Town-hoz utazunk. Két győzelmet várunk!